Luty 21 2017 03:06:41
Nawigacja
Ostatnie artykuły
· Para-męt pikczers
· Groszek
· Wodowanie
· Kilka słów o Jungom ...
· wydanie tomiku poezji
· Marzenia
· ZASADNICZA SZKOŁA ŻE...
· PAŃSTWOWA SZKOŁA ŻEG...
· Państwowa Szkoła Tec...
· WYDZIAŁ ZAOCZNY
· TŻŚ
· Płonący Mikołaj
· Święty Mikołaj patro...
· ABSOLWENCI TECHNIKUM...
· Prezentacja zdjęć Ry...
Ostatnio Widziani
· hala16:09:31
· bronekswiercz 6 dni
· Sylwia 2 tygodni
· FEug 2 tygodni
· Wiesiek Koni... 3 tygodni
· jozek66 3 tygodni
· stas75 4 tygodni
· henrykskrzypek 4 tygodni
· bebut1 4 tygodni
· romek62 6 tygodni
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 823
· Najnowszy użytkownik: Julek1975
Ankieta
Co powinno dominować na stronie?

Materiały wyłącznie o szkole
Materiały wyłącznie o szkole
46% [11 głosów]

Luźne tematy nie związane tylko ze szkołą
Luźne tematy nie związane tylko ze szkołą
38% [9 głosów]

Informacje żeglugowe
Informacje żeglugowe
17% [4 głosy]

Ogółem głosów: 24
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 13.11.2011
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z TECHNIKUM ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ WE WROCŁAWIU - Oficjalny serwis Absolwentów z Brücknera 10 musisz się zarejestrować.
Skąd przybywacie
Locations of visitors to this page
Konferencja EDINNA w Nakle nad Notecią.

od lewej: Rob van Reem - Deputy Director STC-Group, Chairman Mr. Mintjes - Director of Maritime Academy, Rafał Woźniak -dyrektor ZSŻŚ Nakło, Edward Ossowski - Żegluga Bydgoska, H. G. Portmann - Schiffer-Berufskolleg RHEIN Duisburg.


W dniu 15 lutego 2011 roku w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią odbyła się pierwsza część Konferencji europejskich szkół kształcących dla żeglugi śródlądowej EDINNA ( Education in Inland Navigation ). Konferencja była również połączona ze Zgromadzeniem Członków. Otwarcia dokonał H.A.L Mintjes - prezes EDINNY a następnie gości i uczestników konferencji powitał Rafał Woźniak - dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele szkół żeglugi śródlądowej z Niemiec, Holandii, Belgii, Serbii, Rumunii, Czech, Francji i Polski ( Kędzierzyn-Koźle i Nakło nad Notecią - red. ). Przed roboczą częścią zgromadzenia głos zabrał Tadeusz Sobol - Starosta Nakielski, który powiedział m.in. " Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w IV Konferencji EDINNY. EDINNY utworzonej 2 lata temu ale bardzo aktywnej w swoich działaniach. Zorganizowanie Konferencji w Polsce jest sporym wyróżnieniem, głównie dla Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią oraz gminy Nakło nad Notecią i powiatu nakielskiego, ale i nie tylko. Stwarza szansę na zwrócenie uwagi na problemy polskiej żeglugi śródlądowej, zwłaszcza infrastruktury dróg wodnych. O randze tej Konferencji świadczy udział reprezentantów szkół z Polski i Europy, przedstawicieli profesjonalnej Żeglugi i tych, którym na sercu leży dobro żeglugi śródlądowej w całej Europie. Życzę aby dzisiejsza Konferencja wypracowała takie wnioski, które będą służyły dalszemu rozwojowi żeglugi śródlądowej w Europie i szkoliły profesjonalne kadry, służyły współpracy i kształceniu wysoce wykwalifikowanego personelu, który z powodzeniem będzie mógł podjąć pracę na pokładach różnych jednostek pływających". Po przedstawieniu sprawozdania z działalności i sprawozdania finansowego za 2010 rok oraz budżetu na 2011 rok i przyjęciu ich dokonano wyboru Zarządu EDINNY, który nie uległ zmianie. Skład Zarządu stanowią osoby:
H.A.L Mintjes - prezes
H. G Portmann - wiceprezes
R. van Reem - sekretarz
Mihai Ghiba - członek
Diona Munteanu - członek
W dyskusji głos zabrali: J. Ferova - dyrektor Szkoły Żeglugi z Decina ( Czechy ), F. Swiderski - sekretarz Komitetu Szkolnego ITB ( Belgia ), Csoba L. Hangitai - z Uniwersytetu Technologii i Ekonomi w Budapeszcie ( Węgry ), Henryk Łepek - prezes Żeglugi Bydgoskiej oraz Edward Ossowski z Żeglugi Bydgoskiej. Uczestnicy zwiedzili w przerwie Izbę Tradycji oraz pracownie szkolne, w których się kształcą przyszli marynarze. W dniu 16 lutego 2011 roku w Bydgoszczy dalsza część Konferencji i jej zakończenie.

tekst i zdjęcia: Zbigniew KubiszPrzypomnijmy, że nakielska "Żegluga" do projektu EDINNA, którego nadrzędnym celem jest udoskonalenie materiałów edukacyjnych oraz wymiana wiedzy, nauczycieli, a także uczniów, przystąpiła w 2009 roku. Reprezentantami szkoły na arenie międzynarodowej są kpt. Grzegorz Nadolny oraz nauczyciel języka angielskiego - Maria Waźbińska.

Dzisiejszą konferencję otworzył Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, który opowiedział zgromadzonym gościom o budowie przystani wodnej wraz z zapleczem, która będzie pełniła także funkcję ośrodka kształcenia uczniów Technikum Żeglugi Śródlądowej. Przypomniał on również o biegnącej przez Powiat Nakielski drodze wodnej E-70, którą można przecież dopłynąć na zachód do Antwerpii (Belgia), a na wschód do Kłajpedy (Litwa). Przy okazji zaprezentowana została makieta powstającej przystani.

Uczestników spotkania przywitał także dyrektor ZSŻŚ Rafał Woźniak, który życzył im owocnych obrad oraz by wynieśli z wizyty w Nakle jak najwięcej wrażeń i pozytywnych odczuć.

Merytoryczna część konferencji rozpoczęła się dziś około południa. Zespół obradować będzie do wieczora. Podsumowanie zaplanowane jest na jutrzejsze dopołudnie.

tekst z portalu: Powiat Nakielski.pl
Komentarze
#1 | Jozef Wegrzyn dnia 16.02.2011 15:45:16
Jak łatwo zauważyć jest to informacja prasowa.
Ktoś może zapytać dlaczego zamieszczamy informację o konferencji europejskiech szkół żeglugi na naszym Portalu?
Przecież nasza szkoła nie była tam reprezentowana.

Nie była, ale mogła być i mogliśmy powiedzieć, że chciaż nas nie ma na mapie Europy, ale kiedyś byliśmy i może kiedyś ponownie będziemy tak jak Polski nie było przez 123 lata.

Kpt. Grzego Nadolny z TŻŚ Nakło nad Notecią zaproponował mi udział w tej bardzo ważnej konferencji.
Poznaliśmy się w 2008 r. na konferencji w Strasburgu, gdzie oprócz Grzegorza poznałem wszystkich znaczących uczestników obecnej konferencji.
Na zamieszczonym zdjęciu od lewej:
Rob van Reem - Deputy Director STC-Group, Chairman Mr. Mintjes - Director of Maritime Academy, Rafał Woźniak -dyrektor ZSŻŚ, Edward Ossowski - Żegluga Bydgoska, H. G. Portmann - Schiffer-Berufskolleg RHEIN Duisburg.

Uznałem, że do Nakła powinien pojechać ktoś inny bardziej znany niż ja.
Poleciłem byłego kpt. statku szkolnego "Młoda Gwardia", a obecnie dyrektora Stowarzyszenia "Teraz Odra" oraz szefa Towarzystwa Entuzjastów Żeglugi Śródlądowej absolwenta wrocławskiego TŻŚ z 1971 r. Andrzeja Podgórskiego.

Załatwiłem mu zaproszenie, które miało przyjść dla mnie.

http://www.zeglug...9#comments

Zaproszenie wysłano prosto z EDINNA mającej swoją siedzibę w Roterdamie.
Co zrobił Andrzej ?...., a no pogniewał się na mnie i nie pojechał, czyli "na złość babci odmroził sobie uszy".

Czy jest to poważne podejście do tematu żeglugi, który jest mu tak bliski?
Oceńcie to sami absolwenci TŻŚ obchodzący w tym roku 40-lecie matury i nie tylko.

Pozdrawiam
Józek Węgrzyn
#2 | Teresa dnia 22.02.2011 18:31:28
Trudno mi zrozumiec czym kierowaly sie organy wykonawcze w naszym kraju faworyzujac szkole zeglugi w Nakle ,jednoczesnie rownajac z ziemia wroclawskie TZS.Chyba droga wodna E 70 nie byla jedynym,decydujacym aspektem,ktory pozwolil szkole w Nakle przetrwac.Czy moglby mi ktos ta zagadke blizej wyjasnic? Tereska
#3 | Jozef Wegrzyn dnia 26.02.2011 06:59:42
Droga Teresko!

Upadek Zespołu Szkół Zawodowych Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu, czyli naszego TŻŚ to splot ekonomiczno-politycznych wydarzeń ostatnich 30 lat.
Praktyczne znaczenie nasza Szkoła odgrywała w swojej największej świetości w latach, o których pisze w swojej książce "Jungom równi" Waldemar Mielczarek.

Po 1980 roku i fali wielkich strajków doprowadzających do upadku "kumuny" doprowadzono również do upadku polskiej gospodarki w tym żeglugi śródlądowej.Wstrzymanie inwestycji budownictwa wodnego doprowadziło do degeneracji polskich dróg wodnych, które w latch 90-tych pod wodzą "ekofilów" praktycznie "uśmierciło" je.

"Motłoch" czyli "Solidarnść" jak go nazywała władza partyjno-rządowa tamtych lat wykorzystany został przez "obce" czyli obecnie nasze liberalno-demokratyczne "siły" do przejęcia władzy.
Koszt tego był jednak ogromny i wystawiony społeczeństwu rachunek był dość bolesny.
Jednym (bardzo małym) elementem tego rachunku była "aneksja" i "eksterminacja" naszej Szkoły.
Liberalno-demokratyczne władze miasta Wrocławia postawiły sobie za cel zniszczenie wszystkich symboli poprzedniego ustroju do którego zaliczyli naszą Szkołę.

Szukano "dziury" w całym "bastionie" i likwidacja Szkoły była tylko kwestią czasu.
Nasza Szkoła ze względów na silne powiązania poprzednich dyrekcji szkoły z PZPR zaliczona została do "odstrzału".

Nie można powiedzieć, że dyrekcja i nauczyciele Szkoły nic nie robili, żeby ją uratować.
Na kilka tygodni przed IV Zjazdem Absolwentów w 2002 r. wielki obrońca i fan Szkoły oraz polskiej żeglugi śródlądowej inż.Marian Szwarc otrzymał wiadomość z Ministerstwa Infrastruktury ( podobnież osobiście dzwonił do niego minister Marek Pol ), że Szkoły nie da rady uratować bo decyzję o jej likwidacji podjęły władze miasta Wrocławia i ministerstwo nie jest kompetentne, żeby ją podważać.
Po tej rozmowie będąc jeszcze na terenie Szkoły pan Szwarc dostał wylewu i po kilku dniach zmarł.
W czasie "Zjazdu" odsłonięta została tablica upamiętniająca zasługi inż.Mariana Szwarca ufundowana przez Jego przyjaciół absolwentów wrocławskiego TŻŚ.
Po likwidacji Szkoły wyrzucono ją przez okno na bruk przed budynkiem Szkoły.
Tak postępują "zbrodniarze".Tak właśnie robili Hitlerowcy, Stalinowcy i Talibowie niszcząc dzieła poprzednich systemów mówiąc: "Nie pozostanie kamień na kamieniu".

Można oczywiście zamykać szkoły, ale nie można ich niszczyć, a takie objawy wandalizmu okazał obecny właściciel terenów przy Brücknera 10 jedna z najlepszych szkół humanistycznych w Polsce czyli Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej.
To właśnie oni zniszczyli naszą historię wyrzucając ją dosłownie na śmietnik ( dokumentację zdjęciową tego śmietnika posiada Stowarzyszenie TŻŚ ), a bardziej wartościowe przedmioty ( sztandary, czy modele statków ) znajdujące się w "Sali Pamięci Szkoły" rozkradli.

Jestem z pokolenia, które wychowane było w duchu poszanowania dla siebie i dla innych.
Z tego co obserwuję obecnie w Polsce pozostało tylko poszanowanie dla siebie.
Nie chciałbym, żeby moja wypowiedź odebran została jako wypowiedź przedstawiciela poprzedniego "betonowego" okresu.
Zacytuję więc pogląd M.Z również absolwenta TŻŚ:
Niestety upadek Technikum Żeglugi Śródlądowej to splot uwarunkowań związanych z postrzeganiem żeglugi śródlądowej. Niemniej jednak patrząc, iż podobne szkoły funkcjonują w Koźlu i Nakle nad Notecią to winą za jej upadek i sposób w jaki została zlikwidowana należy obarczyć przede wszystkim zarządzających tą szkołą w latach dziewięćdziesiątych.


Ja dodam tylko od siebie, że winę ponoszą nie tylko zarządzający tą Szkołą w latach 90-tych, ale zarządzający tym miastem nad rzeką Odrą (noszącym do 1945 r. nazwę Breslau) liberałom, którzy zapomnieli, że marynarze śródlądowi z Brücknera 10 w najcięższym okresie powrotu do Macierzy byli symbolem polskości stolicy Dolnego Śląska.
Historia to oceni, ale nie wróci już utraconej godności i pozycji naszej Szkoły na mapie Europy.
#4 | Wiesiek Konieczko dnia 26.02.2011 07:57:54
Bardzo trafny komentarz, ja tylko dorzucę, że swego czasu zamieszczałem na którejś stronie internetowej stenogramy z obrad Rady Miasta Wrocławia w momencie, kiedy ważyły się losy naszej szkoły, to, co kto mówił i jakich używał argumentów.
Najbardziej zaskakującym momentem całej tej dyskusji, było użycie argumentu, że w Niemczech podobną szkołę kończy około 80 absolwentów, więc nie ma potrzeby utrzymywania i kształcenia takiej armii marynarzy, którzy nikomu nie będą potrzebni.
Na szkole postawiono krzyżyk, nasze miejsce zajęli uczniowie L.O, nie dziwiłbym się gdyby we Wrocławiu, było kilka ogólniaków, ale w tamtym czasie było ich kilkadziesiąt, nasza szkoła była jedną, a może nawet jedyną o takim profilu w Polsce, dziwne, że utrzymało się Koźle, powstała nowa szkoła w Nakle, nasza placówka, o bardzo bogatej tradycji, z której wyszło bardzo dużo utalentowanych absolwentów, nie miała racji bytu, a najbardziej zaskakuje było podejście do problemu władz miasta Wrocławia, w każdym innym miejscu na świecie uczyniono by wszystko, aby taką perełkę ratować wszystkimi siłami, bo wpisaliśmy się w historię tego miasta i jego mieszkańców.
Dzisiaj mogło tam być centrum szkolenia kadr dla całej Unii Europejskiej, nie tylko dla Polaków, mieliśmy wspaniałe zaplecze, którego nikt nie potrafił zagospodarować.
Szkoda, że losy naszej szkoły potoczyły się właśnie w tym kierunku, to że marynarze są potrzebni świadczy utworzenie szkoły w Nakle, Wydziału Żeglugi Śródlądowej w Akademii Morskiej w Szczecinie, utrzymanie szkoły w Koźlu.
To trochę za późno, my jako jedyni mieliśmy odpowiednie warunki, do szkolenia kadr na potrzeby żeglugi, nie skorzystano z tego, to świadczy tylko o krótkowzroczności rządzących i o braku jakiejkolwiek polityki, czy pomysłu na żeglugę śródlądową w Polsce.
#5 | Teresa dnia 26.02.2011 11:48:55
Dziekuje Wam chlopaki za doksztalcenie mnie tak plakatywne i rzeczowe.Jestem wrecz zbulwersowana ignorancja "naszych przedstawicieli wladz",tutaj zwyklo sie mowic, ze jestem po prostu PERPLEX, ale totalnie!Dlaczego nie stworzyliscie bombastycznego frontu kontrofensywy w celu utrzymania egzystencji tej szkoly /srodki masowego przekazu,telewizja itd/ Nie chce mi sie wierzyc w to wstrzasajace "harakiri".W takim momencie czuje sie po prostu absolutna niemoc.Najprawdopodobniej mieszkam juz za dlugo poza Polska,dlatego tak trudno zrozumiec mi te polskie absurdy! Ale znajac moja walecznosc,szukalabym za wszelka cene sprzymierzencow i nie spoczelabym dopoki,dopoty swiat nie dowiedzialby sie o takiej impertynenckej samowladzy wroclawskich dyletantow w wysokich urzedach! Czy ci sami inkwizytorzy siedza tam jeszcze do dzisiaj?!?!jezeli tak ,to trzeba by im nwiezc przed ich progi pare ton jakiegos wyjatkowo emanujacego nawozu,a potem wywiezc ich na tej kupce na jakies wysypisko!Oh! zdenerwowalam sie tym!Podlosc po prost nie zna granic! Czy Wy juz nie chcecie w ogole walczyc o przywrocenie dobrej pamieci Waszej szkoly,czy skapitulowaliscie? Moze jest mozliwa jakas wspolpraca w tej kwestii z lokalnymi wladzami oraz z kierownictwem obecnej szkoly?! Czyzby w Polsce bylo jeszcze tyle nietolerancji i braku poszanowania dla elementarnych wartosci i to w dodatku w tzw.demokratycznej,zglobalizowanej Europie?!Szokuje mnie fakt,ze brak w Polsce rzeczowosci w dyskusjach, a gore biora zwykle niezdrowe emocje.Czyzby wina tego byly mankamenty naszej mentalnosci??? Podekscytowana Tereska
#6 | rysiekzar dnia 04.04.2011 09:42:54
Dzięki Józiu i Wiesiu za Wasze bardzo trafne wypowiedzi na temat Naszej Wspaniałej Szkoły.Tak ,Teresa Twój komentarz jest bardzo ok.Pozdrawiam.
#7 | Serviceuhm dnia 09.01.2017 06:22:54
Привет дамы и господа!

i72.fastpic.ru/big/2015/0721/d6/b34753cd24859e9a072d463a06119ed6.jpg

Наша компания занимается свыше 10 лет ремонтом и обслуживанием оргтехники в городе Минске.Основные направления и виды нашей деятельности:

1)Заправка и восстановление картриджей

2)Ремонт и сервис оргтехники

3)Ремонт и настройка компьютеров и ноутбуков

4)SEO продвижение сайтов

5)Разработка сайтов

Нам будет приятно видеть у нас на сайте НАЖМИТЕ ССЫЛКУ


Всегда рады помочь Вам!С уважением,ЧУП ТЕХНОСЕРВИС ВИКТОРИЯ.


поисковое seo
сео оптимизация и продвижение сайта
заправка картриджей и ремонт оргтехники фото
заказать дизайн сайта
лучшие сайты дизайн студий
ремонт ноутбуков в минске адреса на карте
ноутбук клавиатура
мфу струйное epson с снпч
основы разработки web сайта
проверка внутренней оптимизации сайта
заправка картриджа canon 250
заправка лазерных картриджей в минске цены
золотой дизайн сайта
заправка картриджей самсунг в минске
ремонт компьютеров ноутбуков качественно
дизайн сайта php
ремонт экрана ноутбука
оптимизация работы сайта
разработка сайта строительной компании
ремонт принтера canon mp
анализ поисковой оптимизации сайта
ремонт мфу epson минск
самый необычный дизайн сайта
заявки на разработку сайта
программа поисковое продвижение сайтов
запчасти к снпч epson tx
заправка картриджей в минске на немиге
дизайн интерфейса сайта
заправка картриджей 339 стрелковой дивизии
заправка картриджей на дому
дизайн бизнес сайта
стоит разработка сайта
заправить картридж canon
ремонт цепи питания ноутбука
ремонт ноутбуков в минске замена клавиатуры
ремонт ноутбуков минск дом быта
заправка картриджей q2612a цена
как сделать дизайн сайта
заправка картриджей минск дешево
услуги разработки сайтов
заправка цветного картриджа hp 123
заправка картриджей в минске на якуба колоса
нужно установка снпч
seo продвижение трафику
заправка картриджей принтера кэнон
технический дизайн сайтов
условия ремонта компьютера
мфу canon i sensys mf211 заправка картриджа
создание раскрутка сайта
заправка картриджей 1018
#8 | Patriotoes dnia 05.02.2017 21:27:38
Доброго времени суток господа!
Предлагаем Вашему вниманию высококачественные профессиональные плёнки.
Наша организация"ООО Защитные плёнки" работает 15 лет на рынке этой продукции в Беларуси.
Мы можем предложить Вам Защитные плёнки ,архитектурные плёнки,декоративные плёнки,автомобильные плёнки и противопожарные плёнки.
Более подробная информация размещена на нашем сайте
С уважением,коллектив "ООО Защитные плёнки".

img10.lostpic.net/2016/03/19/dc47fdd10c9a730e122d61fbef79632c.jpg

бронированная пленка для окон
пленка на окна декоративная с рисунком
защитная пленка для авто купить
тонировка для окон
витражная пленка на окна купить
защитные пленки для авто
Противоударные плёнки
картинки пленки
клеящаяся пленка
клейкая пленка
Бронировка офисов
sfilm.by
пленка для тонировки стекол
прозрачная пленка на стекло
защитная пленка для автомобиля купить
противоударные пленки
оклейка окон пленкой цена
оклейка авто пленкой
пленки для тонировки
архитектурная тонировка окон
где купить тонировочную пленку
декоративная пленка для мебели купить
продажа солнцезащитной пленки
матовая пленка для автомобиля
защитная пленка для
бронировочная пленка для стекол купить
солнцезащитная пленка зеркальная
защитная пленка для стекла
бронирование пленкой
витражная пленка купить минск
Бронировка стекла минск
автомобильная пленка
Плёнки для сдачи помещений под охрану мвд
пленка от солнца
самоклеющаяся пленка для мебели зеркальная
Растонировка
пленки на окна
солнцезащитная тонировка
тонировка окон зеркальной пленкой
тонировка оконных стекол
Противоударные плёнки минск
Бронировка квартир минск
матовая пленка на окна
защитная пленка на окна
матовая пленка для стекла
светозащитная пленка
самоклеющаяся пленка для мебели купить в минске
пленка для временной защиты
Растонировка авто
противопожарные пленки
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wtyczka społecznościowa
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Urodziny
Dzisiejsi solenizanci:
GEB_002Nadchodzące urodziny:
mietekz22. 2
slawekp2222. 2
antko623. 2
Wieslaw Filipiak25. 2
Willy6426. 2
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

bronekswiercz
14.02.2017 12:33:51
Wiesiu! ZYj radosnie i szczesliwie.AHOJ!

bronekswiercz
24.12.2016 14:22:58
Absolwentom Szkol Zeglugi z okazji swiat BN i NR duzo zdrowia..zdrowia..
.i szczescia zyczy:Bronek/54/.

Zygfryd
24.12.2016 01:56:09
Zdrowych spokojnych Świąt wszystkiego dobra Zygmunt Ostaszewski

bodzka
22.12.2016 20:41:45
Radosnych, spokojnych,pełnych
ciepła i nadziei Świąt,odpoczynku od codziennych trosk w rodzinnym gronie. Zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Mietek69

bronekswiercz
08.12.2016 10:58:21
Olkowi Modrzejewskiemu/54
/zokazji 81 Rocznicy Urodzin Duzo zdrowia ,szczescia i radosci zyczy Bronek/54/.

Kursy walut
Notowanie z 2017-02-20
USD0.00%4,0692
EUR0.20%4,3227
CHF0.36%4,0564
GBP0.35%5,0712
Google
Wyszukiwarka www.tzswroclaw.pl
Wygenerowano w sekund: 4.15 3,306,733 unikalne wizyty