Styczeń 16 2018 15:18:44
Nawigacja
Ostatnie artykuły
· Para-męt pikczers
· Groszek
· Wodowanie
· Kilka słów o Jungom ...
· wydanie tomiku poezji
· Marzenia
· ZASADNICZA SZKOŁA ŻE...
· PAŃSTWOWA SZKOŁA ŻEG...
· Państwowa Szkoła Tec...
· WYDZIAŁ ZAOCZNY
· TŻŚ
· Płonący Mikołaj
· Święty Mikołaj patro...
· ABSOLWENCI TECHNIKUM...
· Prezentacja zdjęć Ry...
Ostatnio Widziani
· staser66 4 dni
· Sylwia 2 tygodni
· hala 2 tygodni
· bronekswiercz 5 tygodni
· Wiesiek Koni... 7 tygodni
· romek62 8 tygodni
· henrykskrzypek 9 tygodni
· BROWAR10 tygodni
· Irena Talik11 tygodni
· Leszek Czerw...13 tygodni
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 823
· Najnowszy użytkownik: Julek1975
Ankieta
Co powinno dominować na stronie?

Materiały wyłącznie o szkole
Materiały wyłącznie o szkole
46% [11 głosów]

Luźne tematy nie związane tylko ze szkołą
Luźne tematy nie związane tylko ze szkołą
38% [9 głosów]

Informacje żeglugowe
Informacje żeglugowe
17% [4 głosów]

Ogółem głosów: 24
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 13.11.2011
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z TECHNIKUM ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ WE WROCŁAWIU - Oficjalny serwis Absolwentów z Brücknera 10 musisz się zarejestrować.
Skąd przybywacie
Locations of visitors to this page
SPOTKANIE W DUSZNIKACH - ZDROJU
 photo DSCN0939KK_zps5vdedpzc.jpg
SPOTKANIE W DUSZNIKACH - ZDROJU

W dniach 28-go i 29-go maja w Dusznikach Zdroju, w pięknie położonym pensjonacie " Stalowy Zdrój" odbyło się spotkanie z okazji 10 - lecia Stowarzyszenia Absolwentów Z.Sz.Z.Ż.Śr. Prezes, Zarząd Stowarzyszenia i nauczyciele dołączyli do Absolwentów z 1977 roku, którzy organizują coroczne spotkania i już 26 maja przybyli do Dusznik. Było nas razem 30 osób.
W sobotę - 28 maja, po uroczystej kolacji prezes Stowarzyszenia - Waldek Rybicki powitał zebranych, podziękował za przybycie i zrelacjonował dziesięcioletnią działalność Stowarzyszenia. Basia Zelkowier - w imieniu nauczycieli i pracowników szkoły podziękowała Prezesowi, Zarządowi i wszystkim Absolwentom należącym do Stowarzyszenia za ich pracę, pamięć, życzliwość i pomoc potrzebującym kolegom i nauczycielom. Na ręce Prezesa Agata Kaczor i Włodek Zelkowier wręczyli pamiątkowy szklany żagiel z emblematem Stowarzyszenia i słowami podziękowania.
Spotkanie upłynęło w serdecznej, wzruszającej atmosferze. Wspomnieniom nie było końca. Zakończyło się śpiewaniem piosenek przy wspaniałym akompaniamencie Rysia Zaremby. Cieszymy się, że mogliśmy tam być. Stowarzyszeniu życzymy dalszych owocnych lat działalności, realizacji planów, a wszystkim Absolwentom dużo zdrowia i następnych udanych spotkań.

Barbara Zelkowier
Zdjęcia: Agata Kaczor
Sztandary
Apel do absolwentów TŻŚ Wrocław - Kazik Kwiatkowski zwrócił się do mnie z prośbą, o udostępnienie zdjęć (dwie strony, awers i rewers ) sztandarów szkolnych, zdjęcia sztandarów potrzebne są do książki, która ma powstać w najbliższym czasie, jeżeli ktoś ma takie zdjęcia proszę o kontakt.
Termin opłat za serwer
Zbliża się nieuchronnie termin opłat za serwer na którym działają nasze dwie strony, za ostatni rok opłatę w całości uiścił Jurek Pieczul, co będzie w tym roku nie wiem. W danych firmy na której zarejestrowana jest strona figuruje moje nazwisko, więc na mój adres w maju wpłynie informacja o opłacie.
Od jakiegoiś czasu moja aktywnoiśc na stronie była systematycznie wygaszana, mam wiele problemów i nie jestem w stanie prowadzić nadal tej witryny, choroba ojca, czekająca nas operacja wnuczki, nie zmienia to faktu, że za serwer trzeba będzie zapłacić, gdyby to z różnych względów nie nastąpiło, po terminie, który upływa w maju, strona zostanie zablokowana następnie usunięta.
Czym to grozi nie muszę tłumaczyć, wszystko co do tej pory zgromadziliśmy zniknie.
Decyzja należy do Was, stronę mam nadzieję poprowadzą nadal Państwo Talikowie.
Wesołych Świąt
 photo Wielkanoc 2016a_zpsrl9k7ayp.jpg
Dzień Kobiet
 photo 8 marca UZ_zps50mitvtr.jpg

Z okazji święta piękniejszej połowie Świata składam Paniom zaangażowanym w sprawy żeglugi śródlądowej oraz wszystkim innym Paniom życzenia wszelkiej pomyślności nie tylko w Dniu Kobiet ale i na co dzień
Serdecznie pozdrawiam
Jan Pyś
10-lecie Stowarzyszenia TŻŚ
 photo NavigareNecesseEst400.jpg
W 2016 roku minie 10 lat od powołania Stowarzyszenia TŻŚ w Dusznikach Zdroju.

Stowarzyszenie zostało powołane do życia na zjeździe Absolwentów w Dusznikach Zdroju. Powołało go 75 członków założycieli. Obecnie Stowarzyszenie ma 240 członków w ciągu 10 lat działalności 6 członków złożyło pisemne deklaracje rezygnacji z członkostwa. Jakie były tego przyczyny - ta sprawa jest już historią nie do mnie należy oceniać.

Działalność naszą rozpoczęliśmy z siedzibą przy ulicy Adama Asnyka 7/1 w lokalu użyczonym nam przez profesora Alojzego Toporowicza. Następnie po uzyskaniu wszystkich potrzebnych nam wpisów w Urzędach zawarliśmy umowę o wynajem lokalu przy ulicy Toruńskiej 72 gdzie mieści się siedziba Stowarzyszenia i gdzie odbywają się posiedzenia zarządu Stowarzyszenia.

Z okazji 10 lecia planujemy spotkanie wszystkich założycieli (bez względu czy są członkami czy też tylko sympatykami) i członków Stowarzyszenia TŻŚ.
Termin spotkania 28 -29 maja 2016 roku w Dusznikach Zdroju.

Waldemar Rybicki
Prezes Zarządu
Spotkanie w internacie
 photo DSCN7176A_zps3zdufix8.jpg


11 lutego 2016r. w świetlicy internatu przy ul. Toruńskiej odbyło się coroczne spotkanie nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Spotkanie zorganizowało i dofinansowało Stowarzyszenie Absolwentów Z.Sz.Z.Ż.Ś. Z ramienia Stowarzyszenia uczestniczył w nim z-ca prezesa - Józek Czech, który złożył nam serdeczne życzenia noworoczne.
Zawsze bardzo nas cieszą takie spotkania, na których rozmowom i żartom nie ma końca. Tym razem spotkaliśmy się w gronie 26 osób. O suto zastawiony stół zadbaliśmy sami.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu i życzymy Absolwentom dużo zdrowia i wszystkiego dobrego.
W imieniu uczestników spotkania - Basia i Włodek Zelkowierowie.

Zdjęcia: Bogusława Michalczyszyn
Westerplatte II
 photo statek W II_zpsajlappgn.jpgZa 700 tysięcy złotych można kupić wielki statek "Westerplatte II", na którym w czasach świetności odrzańskiej żeglugi szkolono załogi. Dziś jednostka, która jest własnością gminy Wrocław, stoi zapomniana w dawnej stoczni Zacisze w pobliżu ul. Kwidzyńskiej. Oficjalnie na sprzedaż wystawił ją armator, czyli XIV Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu. Od 3 lat na statku nikt nie pływał (nie ma już na to aktualnych pozwoleń), a i wcześniej zainteresowanie wynajmem zabytkowej jednostki było niewielkie. Dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu apeluje do prezydenta Rafała Dutkiewicza - ratujmy pozostałości wodniackiej tradycji w naszym mieście.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9368502,wroclaw-sprzedaje-slynny-statek-westerplatte,id,t.html

Link
65 lecie
 photo 65 l_zpsm8nwffat.jpg


W związku z przypadającym 1 lutego jubileuszem wszystkim koleżankom i kolegom z branży oraz entuzjastom żeglugi śródlądowej życzę takiej organizacji jak na powyższej rycinie (warto dokładnie się jej przyjrzeć) oraz dużo zdrowia.

Przy okazji pragnę poinformować, że grupa studentów prowadzących badania ankietowe na temat żeglugi śródlądowej prosi o wypełnienie ankiety:
Link

Zapraszam także do przeglądania strony urzędu:
http://www.wroc.uzs.gov.pl/

Pozdrawiam
Jan Pyś
Statek szkolny Westerplatte
 photo statek W_zpsiqn2888q.jpg

Źródło: Link
Spotkanie noworoczne
 photo P1150733A_zpsrziiu2ww.jpg

9-go stycznia 2016 r. o godz. 16 w Klubie Muzyki i Literatury odbyło się spotkanie nauczycieli i pracowników TŻŚ. Organizatorami byli: dyr. Klubu - Ryszard Sławczyński oraz Prezes Stowarzyszenia Absolwentów - Waldemar Rybicki, którzy złożyli wszystkim serdeczne życzenia noworoczne. W pierwszej części spotkania wysłuchaliśmy pięknego koncertu arii operowych i pieśni klasyków w wykonaniu studentów z Akademii Muzycznej. Po koncercie w świetnym nastroju, przy kawie i ciastku wspominaliśmy "dawne" czasy. W spotkaniu uczestniczyło około 50 osób. Serdecznie dziękujemy Organizatorom za mile spędzony czas i sponsoring.

W imieniu uczestników spotkania - Basia i Włodek Zelkowierowie.

Zdjęcia: Bogusława Michalczyszyn
Wtyczka społecznościowa
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Urodziny
Dzisiejsi solenizanci:
GEB_002Nadchodzące urodziny:
Bondar17. 1
Marek Mostynski18. 1
jacek bralkowski20. 1
Agnieszka Graczyk20. 1
Ryszard Gawin23. 1
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

bronekswiercz
12.12.2017 12:51:38
OLKU!W dniu Imienin Zdrowia,zdrowia...
bo reszta to...g.... Pozdrawiam. Bronek/54/.

bronekswiercz
08.12.2017 07:27:28
Olku!W dniu Urodzin ,zdrowia,szczescia
i radosci zyczy Ci:Bronek/54/.

Wiesiek Konieczko
03.09.2017 11:06:54
Na Onecie podają, że zmarł nasz absolwent Ryszard Faron

Irena Talik
18.05.2017 21:00:42
15. 05.2017 odszedł na Wieczną Wachtę Kazimierz Lisowski - absolwent TŻŚ z 1957 r. Ostatnie pożegnanie 19.05.2017 o godz. 12.00 na Cmentarzu Komunalnym przy ulicy Kiełczowskiej 90 we Wrocławiu.

Irena Talik
18.05.2017 20:56:55
Rodzinie i Bliskim Kazimierza Lisowskiego składam wyrazy współczucia.

Kursy walut
Notowanie z 2018-01-16
USD0.53%3,4190
EUR0.31%4,1825
CHF0.27%3,5428
GBP0.34%4,7060
Google
Wyszukiwarka www.tzswroclaw.pl
Wygenerowano w sekund: 2.44 4,208,317 unikalne wizyty